30 Ιουν 2014

Άδικος αποκλεισμός της Εθνικής από την Κόστα Ρίκα!

Η Εθνική μας ομάδα ποδοσφαίορυ έφτασε μια ανάσα από τα προημιτελικά του Μoυντιάλ της Βραζιλίας, αλλά ο απίστευτος Νάβας έπιασε το πέναλτι του Φάνη Γκέκα και έστειλε την Κόστα Ρίκα στους "8".
Η Ελλάδα που ισοφάρισε στο 90+1 με τον Παπασταθόπουλο, το γκολ που δέχτηκε από τον Ρουίζ στο 52', ήταν καλύτερη και στα 120 λεπτά του αγώνα, έπαιζε με παίκτη παραπάνω από το 66', έχασε σπουδαίες ευκαιρίες ακόμα και στην παράταση (στο 120' ο Μήτρογλου έχασε μοναδική ευκαιρία αλλά νικήθηκε από τον Νάβας), ωστόσο αποκλείστηκε στα πέναλτι (με 5-3).
Η Εθνική μας αξίζει το χειροκρότημα, ακόμα και από αυτούς που τη δεδομένη στιγμή προσπαθούν να κατακρίνουν το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα... Η Ελλάδα όχι μόνο έδωσε το "παρών" σε μια ακόμα μεγάλη διοργάνωση, αλλά έφτασε μια ανάσα από τα θαύμα των προημιτελικών!
Κύκνειο άσμα για Καραγκούνη και Σάντος, που ίσως να είχαν ένα ακόμα ματς με την Εθνική! Ας όψεται ο Νάβας...